POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK KAPLAMA

ÇATI TERAS İNŞAAT TEMEL ZEMİN VE PERDE BETON ISI-SES-SU YALITIMI.

Poliüretan kaplama

Poliüratan sprey köpük uygulama mobil araç ve deneyimli ekibimizle tüm Türkiye ye hizmet vermekteyiz.

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK     ;
a )Teras  çatılarda ,
b ) Trapezoidal çatı örtüleri ile kaplanmıp çatılarda ( Ondülin  Atermit, Eternit vs gibi çimento esaslý veya tek kat trapez metal çatı örtüleri ile kapatılmış çatılarda ) çatı altından veya  üstünden,
c ) Konutlarda ahþap kaplı çatılarda,çatı altından veya üstünden, kiremit altı beton tabliye üstüne,
d ) Beton eğimli çatılarda, kubbe çatılarda ve tonoz çatılarda püskürtülerek uygulanır.

Uygulama zeminin,  tozdan, nemden ve yaðdan arındırılmış olması gereklidir. Uygulama sonunda   tek parça, ek yeri olmayan bir izolasyon elde edilir.Sıvı olarak uygulanan     sistem birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 40 katı kadar genleşerek sertleşir  ve kullanıma hazır hale gelir.

Atmosfere açık  çatı veya dış duvar uygulamalarından sonra poliüretanın üzeri mutlaka kapatılarak  korunmalıdır. Çünkü poliüretan güneşin UV ışınnlarından etkilenir.

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK   TAVAN, DUVAR, ZEMİN İZOLASYONU UYGULAMALARI

İzoruf poliüretan  duvarlarda iki şekilde uygulanır;

a ) Duvarlara içeriden veya dışarıdan püskürtülür. İçeriden uygulamalarda konutlarda, üzerine alçıpan kaplanabilir, rabist teli veya sıva filesi gerilerek sıvanabilir.Dış duvar uygulamalarında da sıva aynı yol izlenerek yapılmalıdır.

b ) İki tuğla arasına enjekte edilerek uygulanır.

c ) Mimari proje olarak giydirme cephe uygulamalarında veya cephe üzerine herhangi bir kaplama yapılacak projelerde kaplama malzemesi altına (mermer,granit,siding vs.) uygulanır.

 

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK SOĞUK HAVA DEPOLARI UYGULAMALARI

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK

a ) Ülkemizde yetişen yaş meyve-sebzelerin ürün hasadından sonra saklandığı soğuk hava depolarının tavan-duvar-zeminlerinde uygulanmaktadır.

b ) Ülkemizde üretilen et ve et ürünlerinin saklanması amacı ile inşa edilen soğuk hava depolarının, şok odalarının ve donmuş muhafaza odalarının tavan-duvar-zemin izolasyonlarında kullanılmaktadır.

c ) Ülkemizde üretilen süt ve süt ürünleri ile hemen tüketilmeyecek yumurtaların saklanması için inşa edilen soğuk hava depolarında, donmuş muhafaza odalarının tavan-duvar-zeminlerinde uygulanmaktadır.

Ek yeri olmaması,bakteri, haþere barındırmaması, sudan ve nemden etkilenmemesi, yük taşıma kabiliyetinin yüksek olması tercih nedenidir.

Rabist teli gerilerek sıvanabilir, üzerine fayans döşenebilir.

Klasik sistemlerle yapılmış mevcut izolasyonlar üzerine de uygulanarak zamanla meydana gelen deformasyonları gidermek, ısı izolasyonuna takviyede bulunmak amacı ile kullanılmaktadır.Bu sayede mevcut izolasyonu güçlendirdiği gibi işletme sahibini ek yatırımlardan da kurtarmaktadır.

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK   TANK İZOLASYONU UYGULAMALARI

İzoruf poliüretan ile izolasyonu yapılacak tank gövdesine, çoğunlukla alüminyumdan üretilmiş,ceket tabir edilen ikinci kat sac tabaka, istenen izolasyon kalınlıðına göre mesafe tutucular ile sabitlendikten sonra iki cidar arasına sıvı olarak döküm yapılarak izolasyon tamamlanır.

- Ek yersiz %100 ısı izolasyonu elde edilir.
- Tankın ana gövdesi aşınmalardan korunur.
- ( – ) 45C° / (+) 100 C° arasında ısıya dayanıklıdır.
- Sudan,nemden etkilenmez
- Uzun ömürlüdür,hızlı uygulanır

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK BORU İZOLASYON UYGULAMALARI

Tank izolasyonunda olduğu gibi ana gövde ile ceket arasına sıvı olarak enjekte edilerek izolasyon sağlanır.

- Ek yersiz,tek parça bir izolasyon elde edilir.
- ( – ) 45 C° / ( + ) 100 C° arasında ısıya dayanıklıdır.
- Sudan,nemden etkilenmez,uzun ömürlüdür,boru ana gövdesini korur.